Wynajem namiotu na imprezę – ile kosztuje wynajem namiotu na imprezę?

Urządzenie imprezy czy też bankietu często wiąże się z szukaniem odpowiedniego miejsca do zorganizowania wydarzenia. W zależności od tego o jakim mieście mowa, można znaleźć wiele ciekawych restauracji czy też sal, w których można świętować ślub lub bankiet firmowy. Coraz częściej jednak można spotkać się z wynajmem różnego rodzaju namiotów bankietowych i nie tylko, które stanowią nowoczesne i ciekawe rozwiązanie. Zanim jednak zostanie podjęta decyzja co do wynajmu warto jest zwrócić uwagę na ceny za tę usługę.

namiot na imprezę

Mówiąc o cenach za wynajem hal namiotowych, można spodziewać się zupełnie odmiennych kosztów. Wszystko uzależnione jest od wielkości namiotu. Obecnie na rynku można otrzymać zarówno namioty przeznaczone dla około ośmiu osób, jak i te o wiele większe, które mieszczą ponad dwieście gości. Pierwsze z nich osiągają rozmiar około 3x3 metrów i kosztują około 200zł. Są to namioty, które głównie wykorzystywane na takie eventy jak urodziny czy też zwykłe spotkania ze znajomymi. Te drugie z kolei należą do namiotów przeznaczonych na specjalne imprezy plenerowe i mają o wiele większe rozmiary. Stanowią one świetne miejsce zabawy weselnej lub firmowej. Namioty imprezowe na wynajem mieszczące tak dużą liczbę osób dostępne są w różnych kształtach, co dodatkowo przyczynia się do tego, że wyglądają one ciekawiej i między innymi dlatego też cieszą się tak dużą popularnością. Nie są to jednak jedyne namioty, które można otrzymać na rynku. Istnieje wiele „pośrednich” wyborów, które dostosowane są do potrzeb klientów. Zwykłe namioty większe niż 3x3m są często wykorzystywane do nieoficjalnych eventów i organizacji letnich imprez. Z kolei te, które zaliczają się już do namiotów bankietowych świetnie sprawdzają się na ślub, poprawiny, studniówki czy też imprezy okolicznościowe – Sylwestry, bale walentynkowe i wiele innych.

Dobrze jednak pamiętać, że namiot to nie jedyny koszt, z jakim musimy się liczyć. Trzeba również mieć na uwadze to, że postawienie go na danym miejscu też oznacza wydatek. Opłacenie miejsca pod namiot nie jest jednak aż tak kosztowne jak mogłoby się wydawać, a wybierając własny grunt lub ogródek można całkowicie uniknąć dodatkowej opłaty. Oczywiście należy pamiętać o tym, że meble, oświetlenie i wszelkiego rodzaju inne rzeczy równają się dodatkowej opłacie, jednak wynajem namiotu pozwala na zaoszczędzenie dodatkowej sumy pieniężnej. Ponadto, niekiedy istnieje możliwość otrzymania obniżki w przypadku wynajmu namiotu i wyposażenia, takiego jak meble, z tej samej firmy. Warto mieć to na uwadze podczas organizacji różnych eventów.