Wszystko o wynajmie hal namiotowych

Imprezy firmowe, wydarzenia publiczne i wesela to trzy eventy, które łączy to samo – rosnąca popularność wykorzystania do ich organizacji hal namiotowych. Hale namiotowe, pomimo że istnieją już od lat, z roku na rok są coraz częściej wypożyczane przez różne osoby do organizacji ciekawych eventów.

hala namiotowa

Hale namiotowe wypożyczane są na różne okazje – bankiety firmowe, festiwale, wydarzenia artystyczne, wesela, a nawet jarmarki. Są one wykorzystywane przez klientów indywidualnych, organizacje i firmy. Nic w tym dziwnego, ponieważ hale dają możliwość stworzenia wielu wyjątkowych miejsc. Mogą służyć jako strefa gastronomiczna na jarmarku bożonarodzeniowym, miejsce spotkań podczas ogólnopolskiego festiwalu, strefa taneczna na firmowym evencie i wiele innych. Coraz częściej wykorzystywane są one na weselach, gdzie służą jako wyjątkowa przestrzeń, pełna dekoracji i odrobiny natury.

Wszystkie hale dostępne na rynku są do siebie bardzo podobne. Posiadają poszycie, na które składają się białe ściany z oknami, wraz z dachem tego samego koloru. Są wykonane z konstrukcji, która cechuje się niesamowitą wytrzymałością i solidnością, dzięki czemu hale mogą być wykorzystywane w najróżniejszą pogodę – zarówno tą deszczową i bardzo wietrzną, jak i piękną, wiosenną. Dzięki temu sprawdzają się równie świetnie zimą, gdzie z użyciem parasoli grzewczych stają się miejscem ciepłym i pełnym zabawy.

Hale namiotowe można zakupić w wielu znanych sklepach, jednak nie jest to polecana opcja. Lepszym wyborem jest wynajęcie tego typu konstrukcji. Wynajem hal namiotowych od Turbonamioty jest bardzo prosty i całkowicie niewymagający, dzięki fachowej pomocy wypożyczalni zajmującej się tego typu rzeczami. Wypożyczalnia oferuje hale namiotowe na wynajem o różnych parametrach, a tym samym odmiennych cenach. Koszt wynajmu jednej z najmniejszych hal jest równy około 2000 złotych, podczas gdy cena za jedną z największych hal może osiągać nawet 8000 złotych. Oczywiście na koszt mają wpływ także inne czynniki, do których można zaliczyć między innymi czas wynajmu. Wynajmując jednak hale od razu na więcej dni można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Dobrze zatem wcześniej zastanowić się nad czasem wynajmu, niż decydować w ostatniej chwili.

Warto wspomnieć również o tym, że wypożyczalnia hal namiotowych oferuje wynajem podłogi przeznaczonej specjalnie do danej hali. Wraz z pomocą firmy zostaje ona ułożona na stalowym stelażu, co sprawia, że trzyma się ona stabilnie i wytrzymuje różnego rodzaju obciążenie. Drewniana podłoga również cechuje się różnymi cenami. Najbardziej przystępną kwotą, jaką można zapłacić za tego typu dodatek jest około 10zł za m2. Warto jednak mieć na uwadze, że często wraz ze zwiększonym czasem wynajmu rośnie też cena.