Parasole grzewcze na eventy - rodzaje i specyfikacja

W okresie letnim i wczesnowiosennym coraz częściej na terenach ogródków restauracji można zauważyć specjalne parasole grzewcze. Są to elementy, który mają za zadanie dawać ciepło gościom, gdy na dworze panuje lekki lub większy chłód. Zalety płynące z zastosowania parasoli sprawiają, że są one coraz to popularniejsze i bardziej rozchwytywane.

parasole grzewcze

Obecnie na rynku można znaleźć dwa rodzaje parasoli grzewczych. Pierwsze z nich, czyli parasole elektryczne, są modelem przeznaczonym do używania zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Zasilane płynnym gazem z butli, emitują zupełnie nieszkodliwe promieniowanie podczerwone. Jest ono przekazywane w ten sposób, aby ludzki organizm odbierał je w postaci ciepła. Parasole grzewcze elektryczne wytwarzają wyczuwalną temperaturę od około 18 do 20 stopni Celsjusza. Oznacza to, że świetnie sprawdzają się w przypadku imprez plenerowych, które odbywają się wczesną wiosną i jesienią, a także zimą. Dzięki temu goście przebywający w otoczeniu parasoli odczuwają stały przypływ ciepła, który one wytwarzają.

Drugi rodzaj parasoli grzewczych, czyli parasole grzewcze gazowe, to model spotykany tylko i wyłącznie na zewnątrz. Ich największą zaletą jest to, że emitują ciepło w bardzo dużej ilości i potrafią dzięki temu ogrzać teren obejmujący nawet 50m3. Nic zatem dziwnego, że jest to rozwiązanie najczęściej wykorzystywane przez restauracje, które w ten sposób ogrzewają swoje ogródki i tarasy, na których goście spędzają wczesnowiosenne i zimowe wieczory. Ponadto, moc parasola może być regulowana, dzięki czemu w przypadku lekkiego chłodu można nastawić go na zaledwie kilka stopni, a podczas bardzo zimnego wieczoru na maksymalną wartość.

Parasole grzewcze można podzielić także ze względu na ich wygląd. Na rynku, w tym w wypożyczalni Turbonamioty, bez problemu da się otrzymać tak zwane grzybki grzewcze i piramidy. Dzięki zróżnicowanemu wyglądowi i kolorowemu podświetleniu mogą one zostać dopasowane przez restaurację lub salę bankietową do wystroju tarasu. Z powodzeniem sprawdzają się zatem na otwartych przestrzeniach, gdzie ich wygląd jest szczególnie doceniany. Dodatkowym plusem jest to, że tego typu parasole dzięki zastosowaniu butli z gazem są bardzo mobilne i niezwykle proste w przewożeniu z miejsca na miejsce.

Grzybki i piramidy mogą być wykorzystywane w wielu miejscach – zarówno w restauracjach, jak i podczas jednorazowych imprez plenerowych. W związku z tym najbardziej opłacalne jest wynajęcie parasoli na jeden wieczór. Wynajem parasoli grzewczych jest bardzo korzystny i wiąże się z wieloma plusami – między innymi możliwością zachowania maksymalnej wydajności czy danych parametrów grzewczych, całkowite ogrzanie nawet ogromnego namiotu bankietowego, a także urozmaicenie wyglądu przestrzeni.