Oświetlenie i nagłośnienie imprez – najważniejsze informacje

Planowanie imprez firmowych, oficjalnych eventów i ślubów często wiąże się z organizacją wielu rzeczy. Oprócz ustawienia mebli na sali, cateringu i zadbania o atrakcje należy pamiętać także o odpowiednim nagłośnieniu i oświetleniu. Wiele osób zupełnie zapomina o obsłudze technicznej, skupiając się na wcześniej wspomnianym jedzeniu czy też rozmieszczeniu krzeseł i stołów. Warto jednak zwrócić uwagę na zakup odpowiedniego sprzętu, jak i zatrudnienie profesjonalistów.

nagłośnienie imprez

Techniczna obsługa imprez często idzie na drugi plan w porównaniu do dekoracji sali czy też organizacji atrakcji. Nie jest to jednak dobry sposób na efektywną imprezę lub bankiet. Aby zorganizować event, który będzie wspominany przez gości przez długi czas warto jest zadbać o każdy szczegół i jednym z nich jest właśnie odpowiednie oświetlenie.

Oświetlenie imprez to element prezentacji scenicznej, który potrafi zdziałać cuda. Gra świateł i zastosowanie odpowiednich ich odcieni podczas danej części imprezy ma duże znaczenie w odczuwaniu odpowiedniej atmosfery przez gości. Dobrze rozplanowana i zorganizowana scenografia świetlna jest kluczem do sukcesu i sposobem na uzyskanie oczekiwanego efektu. W tym celu wykorzystywane są różne sprzęty. Można zaliczyć do nich między innymi listwy LED i lasery świetlne, które przeznaczone są do podniesienia komfortu zabawy gości. Migające światła wpływają na lepszą prezentację atrakcji oraz zaprezentowanie ważnych osobistości na bankiecie.

Tak jak oświetlenie, tak i nagłośnienie imprez jest bardzo ważne. Dobre nagłośnienie to takie, które odpowiednio roznosi dźwięk po całym pomieszczeniu lub namiocie. W związku z tym, aby mieć pewność, że dźwięk w sali będzie roznosił się równomiernie i w każdym miejscu będzie on słyszalny tak samo, przed wybraniem sprzętu należy wziąć pod uwagę specyfikację miejsca. Inne sprzęty działają najlepiej na dworze, a inne wewnątrz. Aby więc akustyka była na jak najwyższym poziomie trzeba wybrać głośniki i mikrofony przeznaczone do danych sytuacji. Taki sprzęt przystosuje się do specyfiki wnętrza, oferując tym samym wyraźny i mocny dźwięk. Istnieją jednak rozwiązania, które są bardziej uniwersalne i mogą być wykorzystywane w każdych warunkach. Na uznanie zasługują tutaj głośniki Ibiza.

Warto wspomnieć o tym, że zarówno sprzęty służące do oświetlenia, jak i te do nagłośnienia mogą zostać wypożyczone ze specjalnych wypożyczalni, takich jak Turbonamioty. Wynajem nagłośnienia oraz oświetlenia jest tańszy niż zakup sprzętu, dlatego jest to świetna opcja w przypadku organizacji wesela lub bankietu firmowego.