Od czego zależy cena wypożyczenia mebli?

Pożyczasz dokładnie to, czego potrzebujesz, następnie oddajesz meble w dogodnym terminie. Zasadnicze pytanie brzmi, ile to będzie Cię kosztować? Odpowiedź jest prosta, choć nie do końca wszystkich zadowoli i brzmi: “to zależy”. Cena za wynajem mebli jest uzależniona od wielu czynników. Wpływ na ostateczną kwotę ma wielkość zamówienia, czas wynajmu, ewentualny montaż oraz demontaż, czy koszty dostawy. To cała gama elementów, jakie należy uwzględnić w trakcie ostatecznej wyceny.

W profesjonalnych wypożyczalniach dostępny jest orientacyjny cennik usług, związanych z wynajem mebli. Z niego dowiesz się, ile będzie kosztowało wypożyczenie namiotu na dzień, stołów na kilka dób lub zestawów do mini golfa na imprezę firmową. Na tej podstawie sam wyliczysz wstępne koszty organizacji eventu, co pozwala się zorientować, jaki budżet będzie potrzebny na całe wydarzenie. W zależności od wielkości planowanego eventu oraz ilości wynajmowanego sprzętu, tym większe są możliwości w zakresie indywidualnych negocjacji, dlatego zawsze dobrze zadzwonić i porozmawiać o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach.

A może lepiej kupić meble, bo będzie można użyć wiele razy…

wypozyczenie mebli

Czasem, gdy zobaczy się cennik, jaki podaje wypożyczalnia mebli, przez głowę przebiega myśl o kupnie produktów, co niekiedy wydaje się lepszą opcją. W końcu akcesoria użyje się wtedy wielokrotnie, a zapłaci się za nie tylko raz. W rzeczywistości matematyka wypada jednak zupełnie inaczej. Sprzęt wypożycza się za ułamek jego realnej, rynkowej wartości, co jest pierwszą zaletą. Po drugie niektóre konstrukcje musiałbyś wykorzystać dziesiątki, a czasem setki razy, aby ich kupno było bardziej opłacalne niż wypożyczenie.

Ponadto, jako właściciel np. namiotów, po evencie musiałbyś gdzieś je przechować, a mówimy tu o sporych przestrzeniach niezbędnych do serwisowania, mycia i przechowywana, co także generuje dodatkowe koszty oraz wymaga specjalistycznego sprzętu oraz nakładu pracy. Spoglądając więc na cennik za wynajem mebli, szybko przeliczysz, że ich wypożyczenie opłaca się bardziej niż zakup, jeśli mówimy o okazjonalnym użytkowaniu. Zresztą, korzystając z usług wyspecjalizowanych firm, masz pewność, że różne konstrukcje zostaną zainstalowane bezpiecznie, co przy imprezach ma olbrzymie znaczenie. Jeśli interesuje Cię szczegółowa cena za wynajem mebli, skontaktuj się z nami.